English

Gallery Posts

Office Maps

O spółdzielni

580+

tys. litrów dziennie
O spółdzielni

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka została założona 24 września 2005r. Siedziba firmy znajduje się w Strzelcach Krajeńskich w woj. lubuskim. Spółdzielnia należy do największych podmiotów skupowych w Polsce.

Kontakt
O spółdzielni

Historia

Na terenach północno-zachodniej Polski, po urynkowieniu gospodarki, likwidacji uległy państwowe gospodarstwa rolne. Ilość mleka produkowana przez gospodarstwa indywidualne nie zaspokajała potrzeb produkcyjnych wielu zakładów mleczarskich funkcjonujących na tych terenach. W wyniku konsolidacji mleczarstwa, większa część zakładów przetwórczych uległa likwidacji. Producenci mleka otrzymywali niską cenę za wyprodukowany surowiec, a płatności regulowane były nieterminowo. W Strzelcach Krajeńskich, jak w wielu miastach powiatowych, funkcjonowała okręgowa spółdzielnia mleczarska, która zajmowała się przetwórstwem mleka. Po jej włączeniu w nowe struktury, duża część spółdzielców była niezadowolona. Zrodził się pomysł na powstanie spółdzielni, która zajmować się będzie wyłącznie skupem mleka.

O spółdzielni

Z inicjatywy przyszłego prezesa Andrzeja Jarmasza, 24 września 2005 roku zorganizowane zostało spotkanie z 35 producentami mleka, którzy zdecydowali się utworzyć spółdzielnię. Duże ilości mleka oraz jego wysoka jakość stanowić będą o sile negocjacyjnej. Na zebraniu założycielskim producenci zatwierdzili statut oraz wybrali radę nadzorczą z przewodniczącym Witoldem Kowkielem i zastępcą Markiem Ścigajem. W skład zarządu spółdzielni weszli - Andrzej Jarmasz, którego powołano na stanowisko prezesa oraz producenci mleka: Andrzej Kruszyna z województwa lubuskiego oraz Aleksander Tadych z województwa wielkopolskiego. W 2018 roku spółdzielcy powołali nowy skład rady nadzorczej, której przewodniczącą została Anna Obiała. Skup mleka zaczynaliśmy od województwa lubuskiego i wielkopolskiego, w których mieliśmy pierwszą trasę w okolicach Strzelec i Czarnkowa.

Zarząd spółdzielni do dnia dzisiejszego pracuje w niezmienionym 3-osobowym składzie.

Kontakt
O spółdzielni

O nas

Obecnie spółdzielnia liczy 540 członków. Wszyscy dostawcy są członkami spółdzielni. Nasz dzienny skup to 570 tysięcy litrów mleka, czyli 50 pełnych 23 tonowych tras. To szalony skok dokonany w ciągu minionych 17 lat. Gdyby nie nasza spółdzielnia, od naszych dostawców mleko odbierałoby wiele podmiotów przetwórczych, które oferowałyby rolnikom gorsze warunki od tych, jakie mają w Strzeleckiej SPM. Nieustannie dbamy o to, żeby mleka nam nie ubywało. Prezes Andrzej Jarmasz osobiście odwiedza i rozmawia z rolnikami zainteresowanymi podjęciem współpracy ze spółdzielnią. Nasze osiągnięcia zaowocowały tym, że rolnicy nas polecają, a to najlepsza reklama.

Średnia produkcja dzienna od producenta mleka to 1000 l. Pod tym względem jesteśmy w pierwszej trójce w Polsce. Mamy dostawców produkujących po 30000 litrów mleka dziennie. Dysponują oni oborami, które są w pełni zrobotyzowane. Są z nami także średniej wielkości dostawcy – rolnicy indywidualni, którzy dziennie produkują po 600 litrów mleka, ale również naszymi dostawcami są mniejsze gospodarstwa, które jednakowo szanujemy.

O spółdzielni

Skupiamy głównie producentów z województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i dolnośląskiego. Funkcjonujemy więc od Gdańska po Świnoujście, przez Gorzów po Rawicz, Krotoszyn czy też Piłę lub Inowrocław, mniej więcej na 1/4 powierzchni Polski. Wszyscy dostawcy produkują mleko bez użycia pasz zawierających GMO, a dla potwierdzenia tego faktu nasza spółdzielnia uzyskała certyfikat systemu VLOG uznawany w całej Unii Europejskiej.

W 2020 r. został oddany do użytku nowoczesny budynek administracyjny, w którym mamy możliwość prowadzenia konferencji, szkoleń, a także zebrań statutowych.

Głównym celem spółdzielni jest zapewnienie wszystkim członkom zbytu wyprodukowanego mleka po dobrych cenach rynkowych, utrzymanie produkcji mleka i rozwój gospodarstw mlecznych na terenach, na których nie ma już zakładów przetwórczych. Współpracujemy z mleczarniami o silnej pozycji rynkowej na terenie kraju i Unii Europejskiej.

15 lat

W 2020 roku spółdzielnia obchodziła swoje 15-lecie, jednak ze względu na panującą pandemię COVID-19, uroczystość odbyła się 22 czerwca 2022 r. w urokliwym zakątku ziemi lubuskiej, na terenie Pałacu Mierzęcin.

Bez GMO

Polityka jakości

W 2017 r. Spółdzielnia uzyskała europejski certyfikat potwierdzający produkcję mleka z pasz bez GMO. Certyfikat daje większe szanse na zaistnienie polskim producentom mleka na europejskim rynku mleka. Dokument nadawany jest przez Niemieckie Stowarzyszenie Żywności bez Inżynierii Genetycznej tj. organizacji, która od wielu lat wyznacza standardy kontroli produktów non GMO w łańcuchu produkcji żywności. Certyfikat stał się standardem w wielu krajach europejskich, m. in. Niemczech, Holandii czy Francji. Uzyskanie certyfikatu nie było łatwe. Musieliśmy przejść przez szereg procedur, które dotyczyły zarówno firmy globalnie, jak i samych producentów mleka. Zanim to jednak nastąpiło, organizowaliśmy cykle szkoleń, gdzie sygnalizowaliśmy, jak tak naprawdę powinna wyglądać produkcja bez GMO.

Certyfikat
Zacznij współpracę

Dostawcy mleka

Spółdzielnia, to producenci mleka. Wszyscy jesteśmy członkami spółdzielni. Ze wszystkimi dostawcami mleka, niezależnie od wielkości dostaw współpracujemy na zasadach spółdzielczych. Podstawą działalności spółdzielni są przepisy obowiązującego w Polsce prawa, Statut Spółdzielni i Uchwały Organów Spółdzielni. Zasady współpracy w zakresie skupu mleka w spółdzielni są jednakowe dla wszystkich członków: Umowa na dostawy mleka i Cennik.

Dostawcą mleka do naszej spółdzielni może stać się każdy producent mleka, który prowadzi hodowlę bydła mlecznego i posiada certyfikat sanitarno-weterynaryjny wydany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Dostawcy mleka
Zostań dostawcą mleka

Zapraszamy do współpracy producentów mleka

Oferujemy:

  • atrakcyjne ceny mleka
  • terminowe płatności
  • profesjonalną obsługę pracowników z wieloletnim doświadczeniem
  • rzetelną ocenę mleka w niezależnym laboratorium
  • gwarantujemy odbiór mleka nowoczesnymi autocysternami bezpośrednio z gospodarstwa, co drugi dzień
Kontakt
Zostań dostawcą mleka
Zachęcamy naszych dostawców do korzystania z aplikacji eMik

Aplikacja eMik

eMik - internetowy system dostępu do informacji o mleku i jego parametrach za pomocą komputera, tabletu lub telefonu. eMik posiada wersję mobilną na smartfony z system Android. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play.

Dzięki tej aplikacji dostawca ma na bieżąco dostęp do informacji o swoich dostawach, pobieranie faktur za mleko, wymiany informacji pomiędzy spółdzielnią a dostawcą, a także zamieszczania ogłoszeń dot. np. sprzedaży bydła, czy płodów rolnych.

Pobierz aplikację ze sklepu Google Play Przejdź do strony internetowej eMik
Aplikacja eMilk
Aplikacja eMilk
Skontaktuj się z nami

Kontakt


Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka – siedziba firmy

Gdańska 2E
66-500 Strzelce Krajeńskie

Nasze dane

NIP: 2810028600

REGON: 080057259

KRS: 0000245646

Dział kontroli jakości

95 763 23 96 wewn. 3

661 953 941

skup@sspm.pl

Formularz kontaktowy

Wiadomość została wysłana.

W trakcie wysyłki...

Błąd. Wiadomość nie została wysłana.